Ludzie i style

Hak na świat

Hakerzy życia

Hakerzy życia to poszukiwacze produktywności, minimaliści, fanatycy zdrowego stylu życia skupieni na sygnałach płynących z wnętrz ich organizmów. Hakerzy życia to poszukiwacze produktywności, minimaliści, fanatycy zdrowego stylu życia skupieni na sygnałach płynących z wnętrz ich organizmów. Mirosław Gryń / Polityka
Jak to się stało, że termin hakowanie zaczęliśmy odnosić do własnego życia? I jak poprawiać swoje życie, żeby przy okazji go nie zepsuć?
Pół wieku temu hakowanie oznaczało wszelkie twórcze działania związane z softwarem i hardwarem, które cechowała fantazja, swawolność, bezinteresowność.Mirosław Gryń/Polityka Pół wieku temu hakowanie oznaczało wszelkie twórcze działania związane z softwarem i hardwarem, które cechowała fantazja, swawolność, bezinteresowność.

„Pieprzę twoje otwarte przestrzenie biurowe. Pieprzę twoje biurka stojące, biurka leżące i biurka z bieżnią. Pieprzę czytanie jednej książki tygodniowo. Nikt nie czyta tak szybko. Pieprzę twoich maniaków produktywności. Próbujesz sprawić, bym czuł się winny, bo obudziłem się dopiero o 6 rano. Cholera, obudziłeś się o 4.30, medytowałeś przez 30 minut, przeglądałeś swoje kwartalne i roczne cele przez kolejne 30, wychłeptałeś przepyszny shake, sprawdzając codzienne wyniki retencji klientów.

Czytaj także

Społeczeństwo

„Nie prowadzimy lekcji z masturbacji”, czyli na czym polega edukacja seksualna

Nie chodzi o to – jak wydaje się niektórym – żeby pokazywać techniki masturbacyjne. Raczej o to, żeby specjaliści wytłumaczyli rodzicom i wychowawcom, że coś takiego jak masturbacja dziecięca istnieje.

Dominika Buczak
17.06.2019