Ludzie i style

Prostějova prostota

Czeska fabryka mistrzów tenisa

Była czeska gwiazda tenisa Lucie Šafářová też pomagała szkolić młode kadry w Prostějovie. Była czeska gwiazda tenisa Lucie Šafářová też pomagała szkolić młode kadry w Prostějovie. Ludek Perina/CTK / PAP
W Czechach, sto kilometrów od naszej południowej granicy, pracuje pełną parą tenisowa fabryka mistrzów.
Numer dwa męskiego czeskiego tenisa Jiří Veselý, bywalec prostějovskich kortów.Dalibor Gluck/CTK/PAP Numer dwa męskiego czeskiego tenisa Jiří Veselý, bywalec prostějovskich kortów.

Jest wtorek, w tenisowej akademii w Prostějovie dzień jak co dzień. Trwa właśnie amatorski turniej sponsorowany przez mały lokalny bank. Uczestnicy, panowie w wieku oldboyów, uciekają przed upałem pod parasole na patio. Czekając na aktualizację harmonogramu zawodów, oblegają stoliki, przysiadają się do towarzyszących im małżonek. Jedzenie, picie, śmiechy, poklepywanie się po plecach. Ich stroje – lekko znoszone buty, sprane koszulki, wyblakłe od słońca czapki z daszkiem – noszą ślady regularnego tenisowego znoju.

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Ludzie i style; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Prostějova prostota"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013