Ludzie i style

Złamany kod

Koniec garnituru

Projektanci robią, co mogą, aby uczynić garnitur atrakcyjniejszym. Upraszczają jego krój, adaptują do nowych czasów i zmieniającego się stylu życia. Na fot. pokaz kolekcji Marni, jesień 2019. Projektanci robią, co mogą, aby uczynić garnitur atrakcyjniejszym. Upraszczają jego krój, adaptują do nowych czasów i zmieniającego się stylu życia. Na fot. pokaz kolekcji Marni, jesień 2019. Pixelformula/SIPA / EAST NEWS
Wyglądać jak milion dolarów? Owszem, ale już nie w garniturze.
Kolekcja Emporio Armani, lato 2020.Pixelformula/SIPA/EAST NEWS Kolekcja Emporio Armani, lato 2020.

Tylko co dziesiąty mężczyzna w Polsce chodzi do pracy ubrany formalnie. Co i tak dotyczy głównie małych miast, ponieważ w pięciu największych – gdzie praca częściej ma charakter kreatywny, a wykonujący ją zwykle są bardziej podatni na aktualne trendy – ledwie co trzydziesty. Bo odejście od garnituru to trend światowy.

Niewygodny, zbyt sztywny i oficjalny. Nadęty i niepasujący do współczesnych czasów, choć przecież nosi się go też do trampek i T-shirtu. Nadal zbyt drogi, choć jeszcze nigdy nie był tak tani i łatwo dostępny.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Złamany kod"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022