Ludzie i style

Złamany kod

Koniec garnituru

Projektanci robią, co mogą, aby uczynić garnitur atrakcyjniejszym. Upraszczają jego krój, adaptują do nowych czasów i zmieniającego się stylu życia. Na fot. pokaz kolekcji Marni, jesień 2019. Projektanci robią, co mogą, aby uczynić garnitur atrakcyjniejszym. Upraszczają jego krój, adaptują do nowych czasów i zmieniającego się stylu życia. Na fot. pokaz kolekcji Marni, jesień 2019. Pixelformula/SIPA / EAST NEWS
Wyglądać jak milion dolarów? Owszem, ale już nie w garniturze.
Kolekcja Emporio Armani, lato 2020.Pixelformula/SIPA/EAST NEWS Kolekcja Emporio Armani, lato 2020.

Tylko co dziesiąty mężczyzna w Polsce chodzi do pracy ubrany formalnie. Co i tak dotyczy głównie małych miast, ponieważ w pięciu największych – gdzie praca częściej ma charakter kreatywny, a wykonujący ją zwykle są bardziej podatni na aktualne trendy – ledwie co trzydziesty. Bo odejście od garnituru to trend światowy.

Niewygodny, zbyt sztywny i oficjalny. Nadęty i niepasujący do współczesnych czasów, choć przecież nosi się go też do trampek i T-shirtu. Nadal zbyt drogi, choć jeszcze nigdy nie był tak tani i łatwo dostępny.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Złamany kod"

Czytaj także

Kultura

Zofia Posmysz – nikt w taki sposób jak ona nie napisał o Auschwitz

Te książki najlepiej czytać razem: wywiad rzekę z Zofią Posmysz „Królestwo za mgłą” i jej wznowioną powieść – arcydzieło „Wakacje nad Adriatykiem”.

Justyna Sobolewska
14.02.2017