Ludzie i style

Produkt futbolopodobny

Polska piłka: produkt futbolopodobny

Mecz Glasgow Rangers z Legią Warszawa. Dynamiczny Alfredo Morelos strzela gola. Mecz Glasgow Rangers z Legią Warszawa. Dynamiczny Alfredo Morelos strzela gola. Kirk O’Rourke/PA / PAP
Trzeci sezon z rzędu żaden polski klub nie zagra w europejskich pucharach. To zła wiadomość, ale jest jeszcze gorsza: wszystko wskazuje na to, że ta seria jeszcze potrwa.
Dariusz Mioduski na meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, 21 lipca 2019 r.Jan Bielecki/EAST NEWS Dariusz Mioduski na meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, 21 lipca 2019 r.

Po porażce Legii Warszawa z Glasgow Rangers, będącej smutną puentą występów polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów, trener Aleksandar Vuković postawił na piar. Nazwał porażkę „godną”, mając na myśli to, że tym razem Legia nie odpadła – jak w zeszłym sezonie – z zespołem z Luksemburga, ale z wicemistrzem Szkocji, podnoszącym się po latach kryzysu i zesłaniu do najniższej klasy rozgrywkowej. Na osłodę sam Steven Gerrard, legenda Liverpoolu, a dziś trener Rangersów, pochwalił rywali z Polski za niezłomność, bo w końcu jedyny gol dwumeczu został zdobyty w doliczonym czasie rewanżu.

Polityka 37.2019 (3227) z dnia 10.09.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Produkt futbolopodobny"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021