Ludzie i style

Produkt futbolopodobny

Polska piłka: produkt futbolopodobny

Mecz Glasgow Rangers z Legią Warszawa. Dynamiczny Alfredo Morelos strzela gola. Mecz Glasgow Rangers z Legią Warszawa. Dynamiczny Alfredo Morelos strzela gola. Kirk O’Rourke/PA / PAP
Trzeci sezon z rzędu żaden polski klub nie zagra w europejskich pucharach. To zła wiadomość, ale jest jeszcze gorsza: wszystko wskazuje na to, że ta seria jeszcze potrwa.
Dariusz Mioduski na meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, 21 lipca 2019 r.Jan Bielecki/EAST NEWS Dariusz Mioduski na meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, 21 lipca 2019 r.

Po porażce Legii Warszawa z Glasgow Rangers, będącej smutną puentą występów polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów, trener Aleksandar Vuković postawił na piar. Nazwał porażkę „godną”, mając na myśli to, że tym razem Legia nie odpadła – jak w zeszłym sezonie – z zespołem z Luksemburga, ale z wicemistrzem Szkocji, podnoszącym się po latach kryzysu i zesłaniu do najniższej klasy rozgrywkowej. Na osłodę sam Steven Gerrard, legenda Liverpoolu, a dziś trener Rangersów, pochwalił rywali z Polski za niezłomność, bo w końcu jedyny gol dwumeczu został zdobyty w doliczonym czasie rewanżu.

Polityka 37.2019 (3227) z dnia 10.09.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Produkt futbolopodobny"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021