Ludzie i style

Mała Borussia

Mała Borussia w Goczałkowicach-Zdroju

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Pod patronatem Łukasza Piszczka ruszył eksperyment w polskim mikrofutbolu. Dobrych wzorców użycza jego klub Borussia Dortmund.
Zajęcia z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Łukasza Piszczka w Goczałkowicach Zdroju.materiały prasowe Zajęcia z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Łukasza Piszczka w Goczałkowicach Zdroju.

Łukasz Piszczek, żywa legenda Borussii Dortmund, wybierany do jej jedenastki wszech czasów, podpisał niedawno z klubem nowy kontrakt. Ale na krótko – do połowy 2020 r. Z jego perspektywy (34 lata) widać już koniec kariery. Jako piłkarski emeryt, wyposażony w posag zgromadzony podczas niemal 10-letniej gry w Borussii, mógłby do końca swoich dni odcinać kupony. Ale wyznaczył sobie ambitny cel: sprawdzić na polskim gruncie know-how Borussii.

Firmowany przez niego projekt ma dowieść, że na starcie przygody z piłką wszystkie dzieci, niezależnie od narodowości, są równe i mają takie same szanse.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Mała Borussia"

Czytaj także

Społeczeństwo

Zagoniona klasa średnia

Rozmowa z socjologiem prof. Arkadiuszem Karwackim o sfrustrowanej klasie średniej, przekonanej, że coraz więcej pracuje i coraz mniej z tego ma.

Martyna Bunda
12.01.2020