Ludzie i style

Mała Borussia

Mała Borussia w Goczałkowicach-Zdroju

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Pod patronatem Łukasza Piszczka ruszył eksperyment w polskim mikrofutbolu. Dobrych wzorców użycza jego klub Borussia Dortmund.
Zajęcia z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Łukasza Piszczka w Goczałkowicach Zdroju.materiały prasowe Zajęcia z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Łukasza Piszczka w Goczałkowicach Zdroju.

Łukasz Piszczek, żywa legenda Borussii Dortmund, wybierany do jej jedenastki wszech czasów, podpisał niedawno z klubem nowy kontrakt. Ale na krótko – do połowy 2020 r. Z jego perspektywy (34 lata) widać już koniec kariery. Jako piłkarski emeryt, wyposażony w posag zgromadzony podczas niemal 10-letniej gry w Borussii, mógłby do końca swoich dni odcinać kupony. Ale wyznaczył sobie ambitny cel: sprawdzić na polskim gruncie know-how Borussii.

Firmowany przez niego projekt ma dowieść, że na starcie przygody z piłką wszystkie dzieci, niezależnie od narodowości, są równe i mają takie same szanse.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Mała Borussia"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021