Ludzie i style

Niezniszczalni

Długowieczni sportowcy

Cristiano Ronaldo przepis na piłkarską długowieczność: sen – minimum 8 godzin, posiłki częste, ale nie obfite, oparte na proteinach, węglowodanach, dużo świeżych owoców i warzyw, poza tym zero alkoholu i sztucznych cukrów. No i dbałość o narzędzie pracy, czyli ciało. Cristiano Ronaldo przepis na piłkarską długowieczność: sen – minimum 8 godzin, posiłki częste, ale nie obfite, oparte na proteinach, węglowodanach, dużo świeżych owoców i warzyw, poza tym zero alkoholu i sztucznych cukrów. No i dbałość o narzędzie pracy, czyli ciało. Daniele Badolato/Juventus FC / Getty Images
Sportowa obsesja? Przedłużyć witalność, nie oglądając się na metrykę. Dzięki wiedzy, technologii i naukowcom takie marzenia są coraz bliższe realizacji.
Lewandowski uchodzi za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru. W Bundeslidze gra dziesiąty sezon praktycznie non stop.Roven Zvulun/Reuters/Forum Lewandowski uchodzi za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru. W Bundeslidze gra dziesiąty sezon praktycznie non stop.

Koniec świata – Roberta Lewandowskiego czeka operacja pachwiny. Sprawa nie jest pilna, można ją odłożyć na czas zimowego sezonu ogórkowego, by nie ucierpiały interesy reprezentacji Polski oraz Bayernu Monachium. Bo Lewy ostatnio gra jak z nut. Blady strach, jaki padł na pracodawców Lewandowskiego w związku z jego potencjalną nieobecnością na boisku, mieszał się ze zdumieniem, że ma on jakiekolwiek problemy zdrowotne. Uchodzi bowiem za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezniszczalni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >