Ludzie i style

Drużynowy

Witold Bańka: nowy szef Światowej Agencji Antydopingowej stanie naprzeciw Rosji

Witold Bańka (drugi od lewej) jeszcze jako zawodnik w sztafecie 4x400 m na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Erfurcie, 2005 r. Witold Bańka (drugi od lewej) jeszcze jako zawodnik w sztafecie 4x400 m na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Erfurcie, 2005 r. EAST NEWS
Witold Bańka jest bohaterem jedynego dotąd sukcesu dyplomatycznego PiS. Obejmowany przez niego właśnie fotel prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) to owoc gry zespołowej. Fakt, że cierpki.
Złapana na dopingu rosyjska młociarka Tatiana Łysenko straciła złoty medal za igrzyska olimpijskie w Londynie na rzecz Anity Włodarczyk.Fabrizio Bensch/Reuters/Forum Złapana na dopingu rosyjska młociarka Tatiana Łysenko straciła złoty medal za igrzyska olimpijskie w Londynie na rzecz Anity Włodarczyk.

Kara nałożona w grudniu na rosyjski sport za dopingowe patologie jeszcze nie idzie na konto nowego szefa WADA. Ale będzie się musiał zmierzyć z jej konsekwencjami. Rosyjską dumę rani czteroletnia nieobecność narodowej reprezentacji na najważniejszych sportowych imprezach. Nawet jeśli konkretnym sportowcom uda się dowieść nieskazitelności, to na igrzyskach olimpijskich ani na mistrzostwach świata nie będzie rosyjskiej flagi ani rosyjskiego hymnu.

Premier Dmitrij Miedwiediew, który wcześniej przebąkiwał o tym, że doping jest w Rosji problemem, w oficjalnej reakcji na sankcje wymierzone przez WADA przypomniał refren ułożony na Kremlu: kara jest objawem chronicznej antyrosyjskiej histerii Zachodu.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Ludzie i style; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Drużynowy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021