Ludzie i style

Lot gąsiora

Długi lot Kubackiego

Dawid Kubacki Dawid Kubacki Ailura / Wikipedia
Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą. Dawid Kubacki właśnie dowiódł, że to dobry przepis również na sukces sportowy.
Sukces 30-letniego Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni był bardzo ważny, ponieważ tam nie da się wygrać przypadkiem.Eibner Europa/Imago Sport/Forum Sukces 30-letniego Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni był bardzo ważny, ponieważ tam nie da się wygrać przypadkiem.

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni jest w świecie skoków narciarskich przepustką do wiecznej chwały. Dawid Kubacki właśnie dołączył do Adama Małysza oraz Kamila Stocha, mających w kolekcji efektowne trofeum w postaci złotego orła. To kolejny twardy dowód, że polska szkoła skoków trzyma się mocno. Choć nie da się powiedzieć, że jej absolwenci wychodzą spod jednej sztancy.

Kubackiemu dochodzenie do perfekcji przekładającej się na zwycięstwa zajęło dobrą dekadę kariery. Całe lata stał w drugim szeregu, nawet w drużynie często odgrywał rolę tego czwartego.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Lot gąsiora"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021