Ludzie i style

Lot gąsiora

Długi lot Kubackiego

Dawid Kubacki Dawid Kubacki Ailura / Wikipedia
Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą. Dawid Kubacki właśnie dowiódł, że to dobry przepis również na sukces sportowy.
Sukces 30-letniego Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni był bardzo ważny, ponieważ tam nie da się wygrać przypadkiem.Eibner Europa/Imago Sport/Forum Sukces 30-letniego Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni był bardzo ważny, ponieważ tam nie da się wygrać przypadkiem.

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni jest w świecie skoków narciarskich przepustką do wiecznej chwały. Dawid Kubacki właśnie dołączył do Adama Małysza oraz Kamila Stocha, mających w kolekcji efektowne trofeum w postaci złotego orła. To kolejny twardy dowód, że polska szkoła skoków trzyma się mocno. Choć nie da się powiedzieć, że jej absolwenci wychodzą spod jednej sztancy.

Kubackiemu dochodzenie do perfekcji przekładającej się na zwycięstwa zajęło dobrą dekadę kariery. Całe lata stał w drugim szeregu, nawet w drużynie często odgrywał rolę tego czwartego.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Lot gąsiora"

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019