Ludzie i style

Cień nad koszem

NBA: liga wielkoludów

Kobe Bryant (1978–2020) Kobe Bryant (1978–2020) Jerome Miron/Reuters / Forum
Tragiczna śmierć Kobe Bryanta będzie rezonować długo. Czarna Ameryka zbudowała wokół gwiazd NBA magię sportowych ikon otoczonych aurą przybyszów z innej planety.
Walka na całego, na pierwszym planie Rudy Gobert (Utah Jazz).David J. Phillip/AP/EAST NEWS Walka na całego, na pierwszym planie Rudy Gobert (Utah Jazz).

NBA jest w żałobie. Przyjaciele i znajomi Bryanta z boiska, aniołowie stróże jego kariery, pracodawcy i odwieczni rywale, zapraszani do udziału we wspomnieniowych programach telewizyjnych mówią o nim drżącymi głosami, łykając łzy i wspominają szok na wieść o katastrofie śmigłowca, w której zginęli 41-letni Kobe, jego 13-letnia córka Gianna (zresztą świetnie zapowiadająca się koszykarka) oraz towarzyszący im znajomi ze świata młodzieżowego sportu.

Wśród młodego pokolenia zawodników NBA jakby puściła tama.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Cień nad koszem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020