Ludzie i style

Trzecia połowa

Tomasz Frankowski o tym, co dzieli bardziej: polityka czy piłka

„Ostatecznie, zdobywając ponad 125 tys. głosów, dostałem się do PE.” „Ostatecznie, zdobywając ponad 125 tys. głosów, dostałem się do PE.” Anatol Chomicz / Forum
Polityka dzieli ludzi mocniej niż piłka nożna, gdzie przecież są dwie rywalizujące ze sobą strony. Na internetowych forach jest jeszcze gorzej niż na stadionach – dziwi się Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.
Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.Kamil Piklikiewicz/DDTVN/EAST NEWS Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.

MARCIN PIĄTEK: – „Zdrajca”, „Judasz” plus epitety nienadające się do cytowania. Kiedy w Parlamencie Europejskim zagłosował pan za rezolucją potępiającą łamanie przez władzę w Polsce i na Węgrzech zasad praworządności, w internecie wylał się na pana polityczny hejt. Bywając w miejscach publicznych, nie boi się pan agresji?
TOMASZ FRANKOWSKI: – Spaceruję ulicami Białegostoku, regularnie bywam w Krakowie i nigdzie nie spotkałem się z jakimkolwiek atakiem.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzecia połowa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007