Ludzie i style

Trzecia połowa

Tomasz Frankowski o tym, co dzieli bardziej: polityka czy piłka

„Ostatecznie, zdobywając ponad 125 tys. głosów, dostałem się do PE.” „Ostatecznie, zdobywając ponad 125 tys. głosów, dostałem się do PE.” Anatol Chomicz / Forum
Polityka dzieli ludzi mocniej niż piłka nożna, gdzie przecież są dwie rywalizujące ze sobą strony. Na internetowych forach jest jeszcze gorzej niż na stadionach – dziwi się Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.
Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.Kamil Piklikiewicz/DDTVN/EAST NEWS Tomasz Frankowski, były piłkarz, obecnie europoseł PO.

MARCIN PIĄTEK: – „Zdrajca”, „Judasz” plus epitety nienadające się do cytowania. Kiedy w Parlamencie Europejskim zagłosował pan za rezolucją potępiającą łamanie przez władzę w Polsce i na Węgrzech zasad praworządności, w internecie wylał się na pana polityczny hejt. Bywając w miejscach publicznych, nie boi się pan agresji?
TOMASZ FRANKOWSKI: – Spaceruję ulicami Białegostoku, regularnie bywam w Krakowie i nigdzie nie spotkałem się z jakimkolwiek atakiem.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzecia połowa"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020