Ludzie i style

Perki, gałki, suwaki

Muzyczne instrumenty nowej generacji

Piotr Raczyński w siedzibie firmy Polyend. Piotr Raczyński w siedzibie firmy Polyend. Łukasz Pepol
W branży nowych instrumentów elektronicznych panuje ostatnio wyjątkowy ruch. I wygląda na to, że polscy konstruktorzy mogą na tym ruchu skorzystać.
Siedem ramion instrumentu Perc.Łukasz Pepol Siedem ramion instrumentu Perc.

Polski akcent wśród zdobywców Oscarów był może skromny, ale za to uderzał. Jak trzeba było, nawet przywalił. We wszystko, co mu podsunęli – zwykłą perkusję, ale też arkusze blachy czy kartony. Zasłużył się na tyle mocno, że islandzka kompozytorka ścieżki dźwiękowej do „Jokera” Hildur Guðnadóttir, która wygrała w zeszłym roku konkurencję w dziedzinie muzyki filmowej we wszystkich najbardziej liczących się nagrodach (poza Oscarem zdobyła także Złoty Glob, nagrody BAFTA i jeszcze Emmy za muzykę do serialu „Czarnobyl”), wymieniła nawet przybysza z Polski w składzie osobowym na okładce swojego albumu: Perc.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Ludzie i style; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Perki, gałki, suwaki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021