Ludzie i style

Sieć i czekaj

Wspólnota sieci

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce był przyspieszonym kursem przestawiania się na zdalne życie. Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce był przyspieszonym kursem przestawiania się na zdalne życie. Martin Dimitrov / Getty Images
Miliony ludzi utknęły w domach nagle i nie wiadomo na jak długo. Odizolowani i poddani kwarantannie uczą się żyć sami ze sobą. Czy internet to udźwignie?
Odkąd pozamykano szkoły, centra kultury i galerie handlowe, właściwie każda firma działająca online informuje, że wciąż funkcjonuje i dba o środki ostrożności.Mirosław Pieślak/Forum Odkąd pozamykano szkoły, centra kultury i galerie handlowe, właściwie każda firma działająca online informuje, że wciąż funkcjonuje i dba o środki ostrożności.

Koronawirus SARS-CoV-2 sporą część świata zmusił do barykadowania się w domach. Także polskie miasta przypominają scenografie z filmu katastroficznego albo – to teraz popularne porównanie – hipotetyczny scenariusz serialu „Black Mirror”. Tyle że w produkcji Channel 4, przejętej z czasem przez Netflixa, nowe technologie sidlą człowieka. A w czasach zarazy przychodzą mu na ratunek.

Praca, szkoła, życie towarzyskie i dodatkowe zajęcia – to wszystko albo prawie wszystko z dnia na dzień przeniosło się do internetu.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i style; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Sieć i czekaj"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021