Ludzie i style

Pamiętaj, Olek dał radę

Aleksander Doba o tym, dlaczego czasem warto pobyć samemu ze sobą

Aleksander Doba Aleksander Doba Maksymilian Rigamonti / Forum
Rozmowa z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, o spędzaniu świąt z dala od rodziny i o tym, że czasem warto pobyć samemu ze sobą.
„Bywałem bardzo często sam, ale nigdy nie czułem się samotny”.Robert Laska/Forum „Bywałem bardzo często sam, ale nigdy nie czułem się samotny”.

PAWEŁ RESZKA: – Mieliśmy globalną wioskę, a teraz mamy miliardy wioseczek. Ludzie zamknięci w czterech ścianach. Świat stanął na głowie?
ALEKSANDER DOBA: – No tak, tego jeszcze nigdy nie było. Sam miałem w planie wylot do Tajlandii pod koniec lutego, ale z żoną podjęliśmy decyzję, że nie lecimy.

Kwarantanny jeszcze wtedy nie było.
Ale czułem, że jej wprowadzenie będzie nieuniknione, a na marzec miałem umówionych wiele spotkań. Pomyślałem, że jak mnie zamkną na dwa tygodnie na kwarantannie, to zawiodę mnóstwo ludzi.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Ludzie i style; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Pamiętaj, Olek dał radę"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Klasyki Polityki

Zimna woda zdrowia doda

Pierwszy raz mors wchodzi do zimnej wody z ciekawości, drugi – na przekór sobie, a trzeci – z przyzwyczajenia.

Agnieszka Kulawiak
12.03.2019