Jadło z Podsiadłą
Jadło z Podsiadłą. Co powstaje, kiedy dizajn spotka się z muzyką
Oboje grają w pierwszej lidze, choć w różnych dyscyplinach, i właśnie połączyli siły. Malwina Konopacka, rocznik 1982, zaczynała od ilustracji prasowej, a z czasem poświęciła się bez reszty ceramice. W 2014 r. powstała jej pierwsza duża kolekcja kolorowych wazonów Oko, która nadal się rozrasta. Konopacka tworzy też inne przedmioty codziennego użytku. Niedawno na talerzu jej autorstwa zaserwowano mi nawet „naleśnik gigant” w słynnej bieszczadzkiej Chatce Wędrowca. Szersza publiczność mogła zaś obejrzeć – i kupić – efekty jej współpracy z Dawidem Podsiadłą, rocznik 1993. O muzyku wiadomo, że też lubi interdyscyplinarne mariaże, nawiązał wszak współpracę z CD Projekt RED, gigantem w branży gier (czytaj recenzję „Cyberprzynęta” w dziale Afisz w tym numerze).
Kolekcja Post produkcja to niecodzienne połączenie ceramiki i muzyki, a de facto ceramika inspirowana muzyką. Talerze i kubki miały swoją oficjalną premierę pod koniec września na Targach Rzeczy Ładnych w Warszawie. Stoisko było oblegane i trudne do przeoczenia, bo witało gości nieomal od progu. – Kubki i naparstki znikają błyskawicznie. Najdroższe zestawy poszły na razie dwa – zdradziła dziewczyna przy kasie. Dwa to nie tak mało, biorąc pod uwagę cenę: 7777 zł. Na całość kolekcji składają się produkty z trzech kategorii (także cenowych): basic (kubki i talerze „z popowym vibem”), premium (kubki z uchem i talerze z tekstami Podsiadły) oraz lux (zastawa obiadowa dla sześciu osób).
Kolekcja towarzyszy ciekawej też graficznie płycie „Lata dwudzieste”. Za samo zdjęcie z okładki, na której wystąpiło 70 statystów, odpowiada fotograf i reżyser Daniel Jaroszek („Johnny”).