Jak skutecznie walczyć z zanieczyszczonym powietrzem

Smagani smogiem
W duszących się od smogu miastach sprawy we własne ręce chcą wziąć twórcy start-upów i nowoczesnych technologii. To oni przejmują pałeczkę od ekologicznych aktywistów.
CityTree, czyli drzewo miejskie, to konstrukcja, która oczyszcza powietrze, zastępując 275 zwykłych drzew. Kraków chce przetestować to rozwiązanie.
Green City Solutions

CityTree, czyli drzewo miejskie, to konstrukcja, która oczyszcza powietrze, zastępując 275 zwykłych drzew. Kraków chce przetestować to rozwiązanie.

Co powiecie na crowdfunding (internetowa zbiórka pieniędzy), w ramach którego zbierzemy i kupimy 500 czujników na rejon Warszawy? – taki pomysł na konkretną walkę ze smogiem w stolicy rzucił kilka dni temu Artur Kurasiński, autor popularnego bloga o technologiach i nowych mediach. Idea szybko rozchodzi się po sieci, wpis udostępniło już blisko 2 tys. osób, dołączają kolejne, choć mowa o społecznej zbiórce ponad pół miliona złotych. Warszawiacy, dla których problem trującego smogu jest stosunkowo nowy, pokazują tym samym, że działania władz miasta w tej kwestii są zbyt opieszałe.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną