Nauka

Cena sukcesu

Nowości książkowe: wywiady z wybitnymi polskimi naukowcami

Wydawnictwo Czarne
Życie uczonych bywa ciekawsze niż historie, jakie znamy z wielkiego ekranu. Ukazały się właśnie dwie książki o dwu ważnych postaciach ze świata współczesnej polskiej nauki.
Wydawnictwo Studio Emka

Ona – biochemiczka, biolog molekularny. On – onkolog i hematolog; lekarz, ale z zacięciem naukowca. Prof. Magdalena Fikus i prof. Wiesław Jędrzejczak.

Coś naprawdę ważnego

Nigdy ze sobą nie pracowali. Właściwie nawet zainteresowania badawcze mieli odrębne, choć nowotwory krwi – białaczki i chłoniaki, którymi na co dzień zajmuje się prof. Jędrzejczak – ściśle się z genetyką wiążą. Biolodzy molekularni są dziś pełnoprawnymi członkami zespołów lekarskich, niejednokrotnie wytyczającymi kierunek terapii.

Polityka 34.2017 (3124) z dnia 22.08.2017; Nauka; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Cena sukcesu"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020