Nauka

Od trzmiela do Monszatana

12 najlepszych książek popularnonaukowych 2017 roku

Polityka
Żyjemy w społeczeństwie niezwykle uzależnionym od nauki i techniki, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technice, twierdził Carl Sagan. Podpowiadamy, co warto zatem poczytać.
Polityka

Trudno odmówić słuszności twierdzeniu amerykańskiego astronoma. Przygotowaliśmy więc wybór szczególnie ciekawych naszym zdaniem książek popularyzujących naukę, które ukazały się w 2017 r. Do polecenia również jako prezenty pod choinkę.

***

Zapomniany gigant

Brytyjska historyczka nauki i pisarka Andrea Wulf postanowiła przypomnieć postać Alexandra von Humboltda (1769–1859). Humboltd jako pierwszy człowiek Zachodu tak głęboko zrozumiał przyrodę – dostrzegł, jak bardzo złożony, pełen wewnętrznych uzależnień i sprzężeń zwrotnych to system.

Polityka 49.2017 (3139) z dnia 05.12.2017; Nauka; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Od trzmiela do Monszatana"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Suszarki do rąk są za głośne dla dzieci – alarmuje 13-letnia badaczka

Dzieci to doskonali obserwatorzy, dostrzegający często to, co umyka dorosłym. 13-letnia Nora Louise Keegan zrobiła to niedawno na łamach międzynarodowego czasopisma naukowego, pisząc o hałasie z elektrycznych suszarek do rąk.

Piotr Rzymski
12.10.2019