Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

W stronę światła

Wygaszanie oświecenia

„Kobiety idą na Wersal” – grafika z XVIII w. „Kobiety idą na Wersal” – grafika z XVIII w. Gabinet Rycin Biblioteki Uniwerytetu Warszawskiego
Oświecenie się kończy – ostrzegają krytycy postępu, wskazując na zagrożenia wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji i neuronauki. A może jest przeciwnie? Może epoka rozumu dopiero nadchodzi?
Adaptacja grafiki „Kobiety idą na Wersal” autorstwa Goshki Macugi inspirowana Czarnym Poniedziałkiem.Goshka Macuga Adaptacja grafiki „Kobiety idą na Wersal” autorstwa Goshki Macugi inspirowana Czarnym Poniedziałkiem.

Henry Kissinger, twórca amerykańskiej Realpolitik w czasach prezydentów Richarda Nixona i Geralda Forda, mimo sędziwego wieku nieustannie analizuje rzeczywistość z właściwym dla siebie chłodem i precyzją. W czerwcowym numerze miesięcznika „The Atlantic” opublikował esej „Jak kończy się Oświecenie”, w którym stwierdził, że ludzkość nie jest przygotowana na nadejście sztucznej inteligencji. Że to wyzwanie przerasta nas pod każdym względem – praktycznym, filozoficznym i intelektualnym.

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Nauka; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "W stronę światła"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?