Laboratorium Google DeepMind właśnie przedstawiło swoje najnowsze dzieło: GenCast, czyli superdokładną pogodynkę. Model opiera się na uczeniu maszynowym oraz sztucznych sieciach neuronowych i radzi sobie lepiej niż najlepsze wykorzystywane dotąd systemy prognozowania pogody.
„O ile przyjemniejsze będą social media bez tego całego syfu, hejtu, scamu w komentarzach. Zyska na tym przede wszystkim nasza psychika”. O ile się uda.
Polaków trzeba zmobilizować do większego wysiłku, ale żeby to było możliwe, potrzebna jest wizja. Wizja na kolejne 25 lat. Dr hab. Marcin Piątkowski, prof. Akademii Leona Koźmińskiego, mówi o tym, dlaczego Polska może, a nawet musi stać się liderem Unii Europejskiej.
Czy współczesne systemy AI naprawdę zaczynają myśleć jak ludzie? Naukowcy ostro się o to spierają.
Podłączenie pod sztuczną inteligencję anteny publicznego Off Radia Kraków mogło się wydawać halucynacją, ale było faktem. I skończyło się szybkim zwarciem.
Dwie największe firmy w branży – OpenAI i Google – planują zaprezentować swoje najnowsze, jeszcze potężniejsze modele AI.
O decyzji dotyczącej zakończenia projektu „Radio AI” poinformował redaktor naczelny, likwidator Marcin Pulit w piśmie do pracowników. „Zakładaliśmy, że ten projekt potrwa maksymalnie trzy miesiące – tłumaczy. – Złożyło się na to wiele czynników”.
Już nie Razem; koszty podkomisji Macierewicza; czego nie poparł kard. Nycz; głos Google Maps zastąpiony przez bota; pustki w kasie PKOl.
Jest takie stare informatyczne określenie „garbage in, garbage out”. Jeśli do komputera wrzucimy śmieci, to nawet po ich przerobieniu wciąż będą to śmieci – mówi Jarosław Juszkiewicz, radiowiec, lektor, do niedawna głos prowadzący kierowców i turystów w Google Maps aż do wyczekiwanego „jesteś na miejscu”.
W chińskim serialu animowanym dla dzieci „Super Wings” bohaterowie odwiedzają Kraków, gdzie spotykają smoka-robota. W prawdziwym Krakowie można spotkać robota-Szymborską udzielającą wywiadów radiowych.