Nauka

Co się czyta

Ciekawe książki popularnonaukowe

O owadach w mediach ostatnio zrobiło się głośno. O owadach w mediach ostatnio zrobiło się głośno. Artur Carnata / Wikipedia
Nasi koledzy z redakcji naukowej POLITYKI polecają książki warte przeczytania.
.materiały prasowe .

Seksualność: odkrywanie i skrywanie

Edward Dolnick, Nowe życie, przekł. Aleksandra Czyżewska-Felczak, Wydawnictwo Znak, Kraków 2019

Skąd biorą się dzieci? Książka napisana przez dziennikarza naukowego z dużym zacięciem historycznym jest opowieścią o tym, jak ludzkość w XIX w. poszukiwała odpowiedzi na to fundamentalne pytanie. I jak przy tym błądziła, nie posiadając dobrych narzędzi, by dokładnie ten problem zbadać i rozwiązać jego biologiczne tajemnice.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Nauka; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021