Nauka

Co się czyta

Ciekawe książki popularnonaukowe

O owadach w mediach ostatnio zrobiło się głośno. O owadach w mediach ostatnio zrobiło się głośno. Artur Carnata / Wikipedia
Nasi koledzy z redakcji naukowej POLITYKI polecają książki warte przeczytania.
.materiały prasowe .

Seksualność: odkrywanie i skrywanie

Edward Dolnick, Nowe życie, przekł. Aleksandra Czyżewska-Felczak, Wydawnictwo Znak, Kraków 2019

Skąd biorą się dzieci? Książka napisana przez dziennikarza naukowego z dużym zacięciem historycznym jest opowieścią o tym, jak ludzkość w XIX w. poszukiwała odpowiedzi na to fundamentalne pytanie. I jak przy tym błądziła, nie posiadając dobrych narzędzi, by dokładnie ten problem zbadać i rozwiązać jego biologiczne tajemnice.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Nauka ; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021