Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity świata (o erotyce, konopiach, archeologach)

Na aktywność mózgu stymulowaną erotyką nie ma  wpływu ani płeć ani orientacja seksualna badanych. Na aktywność mózgu stymulowaną erotyką nie ma wpływu ani płeć ani orientacja seksualna badanych. Getty Images
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Jak dostrzec to, co istotne? Oto nasz sceptyczny przegląd odkryć i przykryć.

/głęboki skan

Mózg żeński, mózg męski – jak reagujemy na erotykę?

Bardzo popularne przekonanie głosi, że mężczyzn znacznie łatwiej pobudzić seksualnie niż kobiety np. erotycznymi zdjęciami lub filmami. Bo samce Homo sapiens to prości wzrokowcy, co miałoby chociażby tłumaczyć komercyjną klęskę odpowiednika „Playboya” skierowanego do kobiet. Czy ta opinia znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych? Jak się okazuje: nie, przynajmniej jeśli chodzi o wzory aktywności mózgu.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Nauka ; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021