Nauka

Jak wypadamy na tle Europy?

W Unii Europejskiej są kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska. W Unii Europejskiej są kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska. Lech Mazurczyk / Polityka

W skali całej Unii Europejskiej rozwój energetyki wiatrowej i słonecznej, a także ograniczanie roli węgla przynoszą efekty. W 2018 r. emisja dwutlenku węgla związana z używaniem paliw kopalnych (jak węgiel, ropa czy gaz) spadła o 2,5 proc. Pozytywne zmiany zawdzięczamy przede wszystkim Portugalii, Bułgarii, Irlandii, Niemcom i Holandii. Tam redukcja była najbardziej znacząca. Niestety, są też kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Oko na Eko; s. 54

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021