Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Nauka

Jak wypadamy na tle Europy?

W Unii Europejskiej są kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska. W Unii Europejskiej są kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska. Lech Mazurczyk / Polityka

W skali całej Unii Europejskiej rozwój energetyki wiatrowej i słonecznej, a także ograniczanie roli węgla przynoszą efekty. W 2018 r. emisja dwutlenku węgla związana z używaniem paliw kopalnych (jak węgiel, ropa czy gaz) spadła o 2,5 proc. Pozytywne zmiany zawdzięczamy przede wszystkim Portugalii, Bułgarii, Irlandii, Niemcom i Holandii. Tam redukcja była najbardziej znacząca. Niestety, są też kraje, które zwiększyły emisję dwutlenku węgla. Należą do nich Malta, Estonia, Luksemburg i… Polska.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Oko na Eko; s. 54
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021