Nauka

Kto najbardziej truje Polaków?

Jakub Kriz / Unsplash
Polskie emisje CO₂ w latach 1960-2017, w mln ton rocznie.Lech Mazurczyk/Polityka Polskie emisje CO₂ w latach 1960-2017, w mln ton rocznie.

W czołówce największych emitentów dwutlenku węgla w Polsce nie ma niespodzianek. Należą do nich przede wszystkim elektrownie i elektrociepłownie, bo kluczowe znaczenie odgrywa w naszym miksie energetycznym węgiel. Warto zwrócić uwagę także na cementownie i huty. Wyjątkowa pozycja elektrowni w Bełchatowie została dostrzeżona także poza naszymi granicami. Ten zakład zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce pod względem ilości wyrzucanego do atmosfery dwutlenku węgla nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Oko na Eko; s. 54

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Trujące odpady po zakładach

Ludzie piją skażoną wodę, budują domy na zatrutej ziemi, ale odpowiedzialnych za środowisko urzędników niewiele to obchodzi.

Ryszarda Socha
28.02.2021