Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity swiata (o koala, o moskitierach i o suplementach diety)

Nawet koala cierpią z powodu zmian klimatu. Upał przekraczający 36 stopni Celsjusza jest dla nich nie do wytrzymania. Nawet koala cierpią z powodu zmian klimatu. Upał przekraczający 36 stopni Celsjusza jest dla nich nie do wytrzymania. 123 RF
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Oto nasz sceptyczny przegląd naukowych odkryć i przykryć. Nowa, stała rubryka działu naukowego.
Od 1 stycznia 2020 r. nie będzie wolno wskazywać na właściwości lecznicze suplementów diety.EAST NEWS Od 1 stycznia 2020 r. nie będzie wolno wskazywać na właściwości lecznicze suplementów diety.

/ medialne wzmożenia

Koala mają kłopoty, ale jeszcze nie wyginęły.

Ellenborough Lewis nie żyje. Najsłynniejszy koala australijski na świecie doznał na tyle poważnych oparzeń, że zmarł mimo intensywnej opieki. Z pożaru buszu w Nowej Południowej Walii uratowała go Toni Doherty. Film z tego wydarzenia bił rekordy oglądalności. Ellenborough stał się kolejnym symbolem katastrofy klimatycznej, media natomiast obiegła wiadomość, że koala są „funkcjonalnie wymarłe” na całym kontynencie.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Nauka; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"

Czytaj także

Ludzie i style

Na północ od Madrytu – kastylijskim szlakiem zamków i wina

Niecałe trzy godziny lotu do hiszpańskiej stolicy i krótka jazda samochodem przenoszą nas w samo serce Krainy Zamków. Teraz jest najlepszy moment, bo tłumy turystów zniknęły, a winiarze z La Rioja czekają z poczęstunkiem.

Paweł Moskalewicz
25.11.2019