„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Powrót do przeszłości. To kobiety będą prawdziwymi ofiarami pandemii

Jedną z dziedzin nauki bardziej dotkniętych tą nierównością jest astrofizyka. Liczba preprintów, których autorkami były kobiety, spadła na początku tego roku nawet o połowę w porównaniu z latami ubiegłymi. Jedną z dziedzin nauki bardziej dotkniętych tą nierównością jest astrofizyka. Liczba preprintów, których autorkami były kobiety, spadła na początku tego roku nawet o połowę w porównaniu z latami ubiegłymi. Science in HD / Unsplash
Covid-19 za nic ma pojęcie równouprawnienia. Kobiety ucierpią na pandemii bardziej niż mężczyźni. W nauce, w życiu, w gospodarce.

Cytowanie Alberta Camusa powinno zostać obłożone zakazem, ale czasem trudno się powstrzymać. Weźmy ten fragment: „Jak mogli myśleć o dżumie, która przekreślała przyszłość, przenoszenie się z miejsca na miejsce i dyskusje? Uważali się za wolnych, a nikt nie będzie wolny, jak długo będą istniały zarazy”.

Nie inaczej jest z dzisiejszą pandemią – jeśli nie przekreśla całkiem, to kwestionuje przyszłość w jej dawnym kształcie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021