Nauka

Jak leczyć pocovidowe zmęczenie i utratę powonienia?

Na pocovidowe zmęczenie skarży się coraz więcej ozdrowieńców. Czy pomoże im terapia światłem niebieskim? Na pocovidowe zmęczenie skarży się coraz więcej ozdrowieńców. Czy pomoże im terapia światłem niebieskim? stokkete / PantherMedia
Leczenie odległych powikłań pocovidowych sprawia spory kłopot. Bo czym leczyć zaburzenia węchu, smaku albo po prostu obezwładniające zmęczenie?

Dr Michał Chudzik z Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który jako jeden z pierwszych i nielicznych lekarzy w Polsce zaczął wnikliwie badać ozdrowieńców, pomagając im w powrocie do zdrowia, nie ukrywał w rozmowie z „Polityką”, że niektóre dolegliwości, urastające u tej grupy pacjentów do nie lada problemu, nawet dla lekarzy z dużym doświadczeniem stanowią spore wyzwanie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021