Nauka

Dziś prawie 30 tys. zakażeń. Będzie twardy lockdown?

Zamknięta galeria handlowa w Zielonej Górze Zamknięta galeria handlowa w Zielonej Górze Władysław Czulak / Agencja Gazeta
Według danych resortu zdrowia mamy dziś 29 978 nowych zakażeń i 575 zgonów. Coraz głośniej o planach wprowadzenia w Polsce twardego lockdownu. Na ile może być skuteczny w opanowaniu wiosennej fali zachorowań?

Zamkną czy nie zamkną? Kościoły, dworce kolejowe, urzędy, sądy, biura... Jest jeszcze sporo takich miejsc, w których gromadzą się dziś ludzie (wielu wciąż bez maseczek lub z opuszczonymi pod nosem). Mógłby je objąć lockdown zapowiadany przez doradcę rządu ds. covid i przez samego premiera. Prof. Andrzej Horban wyznaczył podczas rozmowy w Polsat News granicę podjęcia takiej decyzji na 30 tys. zakażeń dziennie. Mateusz Morawiecki przed zapowiadaną na czwartek konferencją w sprawie wprowadzenia ściślejszych obostrzeń bąknął w Wadowicach o potrzebie uwzględnienia kilku parametrów jednocześnie: śmiertelności, zakaźności i wydolności placówek medycznych.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021