„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Nieuchronnie nadciąga czwarta fala epidemii

Pierwszy wakacyjny weekend w Sopocie. Czerwiec 2021 r. Pierwszy wakacyjny weekend w Sopocie. Czerwiec 2021 r. Martyna Niećko / Agencja Gazeta
Kolejny wzrost liczby zakażeń, również w Polsce, jest niemal pewny. Niepewne jest tylko to, kiedy dokładnie nastąpi i czy znów będzie potrzebny lockdown.

Kilka dni temu minister Adam Niedzielski stwierdził, że następna fala epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 może do nas dotrzeć już w drugiej połowie sierpnia. Szef resortu zdrowia odwołał się przy tym do doświadczeń z ostatniego roku – mniej więcej miesiąc po wzroście liczby zakażeń w Wielkiej Brytanii następował on również w Polsce. Teraz

 • covid-19
 • koronawirus w Polsce
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

  Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

  Rafał Kalukin
  03.12.2020