Nauka

Jeff Bezos w kosmosie? To nieprawda, nie był nawet w pobliżu

Lecąca w kosmos ekipa Jeffa Bezosa Lecąca w kosmos ekipa Jeffa Bezosa Joe Skipper / Forum
Statek New Shepard zbudowany przez firmę Blue Orgin należącą do najbogatszego człowieka świata wzniósł się nieco ponad 100 km nad Ziemię, po czym kapsuła z uczestnikami lotu bezpiecznie opadła i osiadła na Ziemi. Brawo.

Agencje i portale pieją z zachwytu: to pierwszy taki lot w kosmos, początek nowej ery lotów kosmicznych organizowanych przez prywatne firmy, już teraz zapisuj się i zbieraj pieniądze, bo kosmos jest nasz. Świetnie, sęk tylko w tym, że ani niedawny lot wehikułu firmy Virgin Galactic miliardera Bransona, ani dzisiejszy Jeffa Bezosa to nie były podróże w kosmos.

 • eksploracja Kosmosu
 • fizyka
 • Jeff Bezos
 • Wszechświat
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Fotoreportaże

  Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

  Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

  Marta Polny
  28.09.2021