Nauka

Mgła mózgowa. Długi covid zdarza się nawet u nastolatków i dzieci

Mgła mózgowa, czyli zaburzenie nękające niektórych ozdrowieńców po przechorowaniu covid, nie dotyka tylko dorosłych, ale przytrafia się również nastolatkom, a nawet młodszym dzieciom. Mgła mózgowa, czyli zaburzenie nękające niektórych ozdrowieńców po przechorowaniu covid, nie dotyka tylko dorosłych, ale przytrafia się również nastolatkom, a nawet młodszym dzieciom. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Większość rodziców zakażenie u dzieci lekceważy wzruszeniem ramion: jeszcze jedno przeziębienie, które w dodatku może je uodpornić. A co, jeśli wpadnie w spiralę długiego covidu i nie poradzi sobie z nauką w szkole?

Mgła mózgowa, czyli zaburzenie nękające niektórych ozdrowieńców po przechorowaniu covid, nie dotyka tylko dorosłych, ale przytrafia się również nastolatkom. A może też dzieciom młodszym, których dopadł koronawirus, choć nie potrafią jeszcze same zauważyć tych objawów ani nie widzą różnicy w spadku koncentracji czy zaburzeniach pamięci po infekcji.

O takich przypadkach można jednak już przeczytać w fachowej literaturze (zebrał je ostatnio „New York Times” w

 • covid-19
 • dzieci
 • koronawirus w Polsce
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

  Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

  Jacek Żakowski
  18.09.2021