Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Nauka

Grzechy naiwnych ekologów

Grzechy naiwnych ekologów. Ta książka wywołała zażartą wojnę domową

Autor słusznie zwraca uwagę na fakt, że gdy Greta Thunberg przestrzega przed głodem, wojną i brakiem wody, to dla bardzo wielu mieszkańców naszej planety stanowią one codzienność. Autor słusznie zwraca uwagę na fakt, że gdy Greta Thunberg przestrzega przed głodem, wojną i brakiem wody, to dla bardzo wielu mieszkańców naszej planety stanowią one codzienność. Marcos del Mazo/Lightrocket / Getty Images
Oto książka, która w środowiskach aktywistów ekologicznych wywołała ostatnio zażartą wojnę domową.
materiały prasowe

Amerykanin Michael Shellenberger, autor wydanej właśnie po polsku „Apokalipsy nie będzie! Dlaczego klimatyczny alarmizm szkodzi nam wszystkim”, nie jest, co mógłby sugerować tytuł tego dzieła, klimatycznym denialistą. Wręcz przeciwnie, to działacz niewątpliwie zasłużony na polu ochrony środowiska naturalnego i klimatu (zdobył tytułu „Hero of The Environment” magazynu „Time” w 2008 r.). A jednak postanowił opisać grzechy swojego „ekoplemienia”.

Religia końca świata

Głównym przesłaniem autora jest bowiem teza, jakoby znacząca część debaty o ratowaniu świata została dziś skonsumowana przez świecką i millenarystyczną religię „końca czasów”.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Nauka i cywilizacja; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Grzechy naiwnych ekologów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021