Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

In vitro ex machina

In vitro ex machina? Tu też wkracza sztuczna inteligencja

Otwartą kwestią jest poziom zaufania do decyzji sztucznej inteligencji i pytanie, czy nie wymagamy od niej zbyt wiele? Otwartą kwestią jest poziom zaufania do decyzji sztucznej inteligencji i pytanie, czy nie wymagamy od niej zbyt wiele? Shutterstock
Jak sztuczna inteligencja może zwiększyć szanse sztucznego zapłodnienia? Otwartą kwestią jest poziom zaufania do maszyn i pytanie, czy nie wymagamy od nich zbyt wiele.
W wielu dziedzinach medycyny algorytmy już wspomagają decyzje medyków.Monkey Business Images/PantherMedia W wielu dziedzinach medycyny algorytmy już wspomagają decyzje medyków.

W wielu dziedzinach medycyny algorytmy już wspomagają decyzje medyków. Nie chodzi tylko o pomoc w diagnostyce nowotworów na podstawie obrazu chorej tkanki, ale też zawałów serca, padaczek lub udarów. Czytanie zdjęć lub zapisu fal mózgowych przez maszynę w wielu przypadkach okazuje się szybsze i precyzyjniejsze, niż gdy robią to zmęczeni lekarze.

Dotychczasowy skok technologiczny – który w ostatnich latach unowocześnił wiele dziedzin medycyny, wprowadzając do nich elektroniczne protezy, roboty i wirtualną rzeczywistość – postawił też pytanie, czy da się te technologie wykorzystać również do leczenia bezpłodności.

Polityka 46.2022 (3389) z dnia 08.11.2022; Nauka ProjektPulsar.pl; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "In vitro ex machina"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?