„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nagrody Naukowe

Skład Jury. Kapituła II stopnia - Obywatelska

Marek Belka

Prezes NBP, profesor ekonomii, polityk, wykładowca akademicki, eksponowany urzędnik w międzynarodowych instytucjach finansowych. Były premier, dwukrotnie wicepremier i minister finansów.

Henryka Bochniarz

Prezydent Konfederacji Lewiatan; ekonomistka, była minister przemysłu. Przez 10 lat była współfundatorką nagrody literackiej Nike, jedna z animatorek ruchu społecznego Kongres Kobiet.

Michał Boni

Obecnie minister administracji i cyfryzacji; były minister pracy i polityki socjalnej w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego;

Stefan Bratkowski

Publicysta, pisarz. Honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i redaktor legendarnego dodatku „Życie i Nowoczesność” do „Życia Warszawy”; współorganizował konwersatorium „Doświadczenie i Przyszłość”. Od zawsze niestrudzony modernizator Polski.

Juliusz Braun

Prezes Telewizji Polskiej. Polityk szczególnie zaangażowany w tworzenie ładu medialnego. W latach 1989–99 poseł UW, przewodniczący KRR iT w latach 1999–2003.

Andrzej Klesyk

Prezes zarządu PZU SA, jeden z pierwszych Polaków z dyplomem Harvardu. W latach 1989–90 pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, następnie był menedżerem w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Współtworzył Handlobank i Inteligo.

Marek Kondrat

Jeden z najznakomitszych aktorów współczesnego polskiego teatru i kina, reżyser, przedsiębiorca. 

Cezary Szczylik

Szef Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON, członek zespołu, który dokonał pierwszych w Polsce udanych przeszczepów szpiku kostnego w latach 80.

Magdalena Środa

Filozofka, publicystka, feministka. Zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą; minister do spraw równouprawnienia w rządzie Marka Belki.

Krzysztof Zanussi

Reżyser, scenarzysta filmowy, publicysta, felietonista. W jego twórczości filmowej intelektualiści, naukowcy, świat akademicki zajmują szczególne miejsce.

Sławomir Zagórski

Biolog, publicysta naukowy, doradca minister nauki i szkolnictwa wyższego

W skład Kapituły II etapu wchodzą również przedstawiciele Kapituły I stopnia oraz redaktor naczelny „Polityki” Jerzy Baczyński.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną