Nagrody Naukowe POLITYKI 2013

Ci, którzy mądrze pytają
13 edycja konkursu POLITYKI już okazała się szczęśliwa dla piętnastki młodych naukowców: wszyscy finaliści otrzymają po co najmniej 5 tys. zł. Pięcioro spośród nich wkrótce zostanie laureatami naszych Nagród Naukowych. Wręczymy im jednorazowe stypendia po 30 tys. zł.
Obrady Kapituły Profesorskiej w redakcji POLITYKI.
Tadeusz Późniak/Polityka

Obrady Kapituły Profesorskiej w redakcji POLITYKI.

Finalistów konkursu wyłania zbierająca się tradycyjnie z początkiem września Kapituła Profesorska. Choć ten doborowy klub działa w niemal niezmienionym od początku składzie, choć w rozwiązywaniu rozmaitych proceduralnych rozterek ma wprawę, a nasz konkurs nabrał już patyny, to jednak zawsze toczą się ożywione dyskusje. Ale taka jest – widać – natura rzeczy, gdy na jednej sali zasiądzie reprezentacja całego świata polskiej nauki i musi dokonać bardzo trudnego wyboru.

Każdy z członków jury na początku wakacji dostaje formularze zgłoszeniowe, by wybrać tych najlepszych spośród kilkudziesięciu kandydatów związanych z jego dyscypliną naukową.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj