Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nagrody Naukowe

Ci, którzy mądrze pytają

Nagrody Naukowe POLITYKI 2013

Obrady Kapituły Profesorskiej w redakcji POLITYKI. Obrady Kapituły Profesorskiej w redakcji POLITYKI. Tadeusz Późniak / Polityka
13 edycja konkursu POLITYKI już okazała się szczęśliwa dla piętnastki młodych naukowców: wszyscy finaliści otrzymają po co najmniej 5 tys. zł. Pięcioro spośród nich wkrótce zostanie laureatami naszych Nagród Naukowych. Wręczymy im jednorazowe stypendia po 30 tys. zł.

Finalistów konkursu wyłania zbierająca się tradycyjnie z początkiem września Kapituła Profesorska. Choć ten doborowy klub działa w niemal niezmienionym od początku składzie, choć w rozwiązywaniu rozmaitych proceduralnych rozterek ma wprawę, a nasz konkurs nabrał już patyny, to jednak zawsze toczą się ożywione dyskusje. Ale taka jest – widać – natura rzeczy, gdy na jednej sali zasiądzie reprezentacja całego świata polskiej nauki i musi dokonać bardzo trudnego wyboru.

Każdy z członków jury na początku wakacji dostaje formularze zgłoszeniowe, by wybrać tych najlepszych spośród kilkudziesięciu kandydatów związanych z jego dyscypliną naukową.

Polityka 37.2013 (2924) z dnia 10.09.2013; Nauka; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Ci, którzy mądrze pytają"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?