Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nagrody Naukowe

20 lat Nagród Naukowych POLITYKI

Promocja / Polityka
Rusza 20. edycja Nagród Naukowych POLITYKI. Nikogo nie trzeba przekonywać, że czas jest niezwykły, a przyszłość niepewna.
Laureaci Nagród Naukowych 2019Polityka Laureaci Nagród Naukowych 2019

Trudno prognozować dalszy rozwój pandemii koronawirusa, jeszcze trudniej analizować możliwe konsekwencje wywołanego przez nią kryzysu. To szczególny czas dla nauki – z dnia na dzień wszyscy przekonali się, jak wielkie znaczenie ma rzeczowa ekspertyza i decyzje podejmowane w oparciu o wiedzę. Politycy, którzy myśleli, że zagrożenie można przechytrzyć lub zbagatelizować, dostali wraz ze swymi społeczeństwami wysoki rachunek za niefrasobliwość.

Pandemia stała się okazją do przyspieszonego kursu szacunku dla naukowej wiedzy. W napięciu czekamy na kolejne doniesienia z laboratoriów pracujących nad szczepionką, obserwujemy modele epidemiologiczne, słuchamy socjologów i psychologów wyjaśniających, co dzieje się z ludźmi skazanymi na kwarantannę lub samoizolację w ramach kontroli dystansu społecznego. Swój czas mają badacze prawa wyjaśniający konsekwencje życia w warunkach stanu nadzwyczajnego i ekonomiści wyjaśniający możliwości działań antyrecesyjnych.

My w POLITYCE nie musieliśmy czekać na kryzys, by zrozumieć fundamentalne znaczenie nauki dla współczesnej cywilizacji. Rozumiemy też doskonale, że postęp wiedzy odbywa się dzięki wysiłkowi uczonych, którzy poświęcają swe życie bardzo wymagającej i obarczonej dużym ryzykiem pracy. Dlatego od 20 lat wspieramy nagrodami młodych utalentowanych badaczy, którzy bez kompleksów przebijają się do światowego obiegu nauki. Dotychczas wyróżniliśmy 317 osób, a łączna kwota stypendiów i nagród to ponad 6,5 mln zł.

Tegoroczną, jubileuszową edycję inaugurujemy w warunkach olbrzymiej niepewności, tym mocniej jednak wierząc w sens naszej inicjatywy. Rozpoczynamy więc zbieranie aplikacji.

Formularz, regulamin i wszelkie informacje o programie znajdują się na stronie polityka.pl/stypendia

Powodzenia!

Laureaci, finaliści i kapituły Nagród Naukowych POLITYKI w 2019PolitykaLaureaci, finaliści i kapituły Nagród Naukowych POLITYKI w 2019

Reklama
Reklama