Poradnik: jak pomnożyć swoje oszczędności

Jak oszczędzać, by zarabiać
Nasz poradnik przygotowaliśmy dla oszczędnych, którzy chcą dobrze zainwestować swoje zaskórniaki. I dla rozrzutnych, którym podpowiadamy, jak uszczelnić portfele. Nie warto przepłacać, ale zbytnio skąpić też się nie opłaca.
Piotr Socha/Polityka

Nawet najwybitniejsi ekonomiści nie są zgodni, co dalej ze światową gospodarką. Czy kryzys naprawdę się skończył, czy może niedługo wróci? Czy grozi nam eksplozja inflacji, więc nasze oszczędności gwałtownie stopnieją? A może przeciwnie – czeka nas deflacja, więc lepiej wstrzymywać się z zakupami, bo pieniądze będą zyskiwać na wartości? Skoro nawet eksperci są bezradni, to znak, że żyjemy w wyjątkowo niestabilnych czasach. Jak zatem inwestować, by potem nie żałować?

Odważnie

• Polacy wracają do funduszy inwestycyjnych – tej treści komunikaty słyszymy głównie od samych funduszy. Jak jest naprawdę? Z pewnością wiele się zmieniło w porównaniu z 2009 r., gdy sporo osób panicznie wycofywało swoje pieniądze po załamaniu na giełdach. W pierwszej połowie tego roku część z nich, zachęcona wzrostem kursów akcji wielu spółek, ponownie zainwestowała w fundusze.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną