Czy w Platformie Obywatelskiej temperatura sporów zbliża się do stanu wrzenia? Czy pozycja Donalda Tuska, niedawno prawie jednogłośnie wybranego na przewodniczącego partii, rzeczywiście słabnie?
Czeczeński kongres w Pułtusku, nawet z udziałem Ahmeda Zakajewa, nie zmieni marzeń większości kaukaskich uchodźców, by wyjechać znad Wisły. Oni pierwsi odczuli, że w Polsce mija fascynacja ich maleńkim narodem.
Jarosław Kaczyński mówi o zagrożeniu dla demokracji. Ryszard Legutko, pisowski europoseł, przyrównuje siebie i swoich partyjnych kolegów do dysydentów z czasów komuny. Kampania samorządowa PiS zaczęła się 17 września, jak zaznaczono – „nieprzypadkowo”.
Czy kryzys przetrącił niewidzialną rękę rynku i teraz do gospodarki dobierze się ręka państwa? Nad odpowiedzią zastanawia się cały świat, u nas też zaiskrzyło, kiedy rząd zgodził się, aby państwowa firma PGE „sprywatyzowała” państwową Energę.
Maciej Zięba jako szef Europejskiego Centrum Solidarności miał pogodzić polityków z solidarnościowego etosu. Wysokie oczekiwania zderzyły się jednak z osobistą depresją.
Czy ksiądz to zawód podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu? Na to i wiele innych pytań odpowiada ks. Paweł Rogowski z Ośrodka Terapii Uzależnień.
Pierwsze czynności operacyjne przeprowadził Marek Świercz. Zawodowo – redaktor Radia Opole, prywatnie – mąż jedynej opozycyjnej radnej. Czynności doprowadziły do postawienia burmistrzowi pytania, kto zjadł grochówkę.
Biznesmen z Kartuz podejrzewał pracowników o kradzież. Zabawił się w śledczego i gorzko tego żałuje.
Rozmowa z prof. Haliną Grzymałą-Moszczyńską o 13-latce, która raniła koleżankę, i nieoczekiwanych skutkach emigracji.
Bankructwa biura podróży przypomniały o ciemnych stronach słonecznych wakacji. Jak się zabezpieczyć przed urlopową katastrofą?
W centrum opowieści stoi Tilda Swinton, wybitna aktorka, ulubienica Dereka Jarmana, która gra niezbyt urodziwą żonę fabrykanta
Ciekawy temat na film, ale niestety obarczony jedną zasadniczą wadą
Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak na scenie spotykali się wielokrotnie i tę zażyłość w przedstawieniu widać.
Kto wcześniej nie zetknął się z prozą tego autora, będzie książką zauroczony, ktoś, kto zna wcześniejsze – raczej zawiedziony.
Oates należy do tych autorek, które z opisu detalu robią dzieło sztuki.
●●●●●○
Temat bieżący i coraz bardziej budzący emocje: stosunek tubylców do imigrantów, obcych, innych.
Szkoda, że w zbiorze zabrakło „Przypadku Pekosińskiego”.
Robert Plant ponowie pokazuje, że cały jest zrobiony z muzyki i to najlepszej jakości.
Będą artyści z całego świata. Ale oprócz niekwestionowanych gwiazd (m.in. chór Ladysmith Black Mambazo) impreza zawsze ma jakiś świeży wątek.
Bestsellerami stają się książki, które dają proste recepty na szczęście, bez wysiłku. Warto jeszcze mieć trochę pieniędzy, ale jak się nie ma, to też należy sobie wybaczyć.
Buntami Lennona bardziej przejmowała się jego ciotka niż on sam, co ciekawie opisuje biografia bitelsa.
Apele do zdrowego rozsądku są najmniej skuteczne. Tej prawdy nauczyło mnie niedawne zamieszanie wokół finansowania, a właściwie zamrożenia finansowania, bieżącej produkcji w TVP Kultura.
Nie ma szybciej rozwijającej się branży rozrywkowej niż strzelanie do rosyjskich nacjonalistów w „Call Of Duty” i ucieczki skradzionym samochodem w „Grand Theft Auto”. Ale czy to wystarczy, żeby na gry wideo patrzeć jak na sztukę?
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Minęły dwa lata od upadku Lehman Brothers. Świat przeżył największy kryzys finansowy od Czarnego Wtorku 1929 r. Ale niewiele się nauczyliśmy.
Komisja Przyjazne Państwo pod wodzą Janusza Palikota miała być jak nowoczesna niszczarka prawnych absurdów: szybko mleć stosy ustawowych bubli i wypluwać nieskazitelne prawo. Niestety wygląda na to, że to biurokratyczne tryby zmełły komisję.
Związki zawodowe zapowiadają gorącą jesień. O planowanych protestach zawiadomiły już Europejską Federację Związków Zawodowych. Ale polski model związkowy daleki jest od europejskiego. Taka lokalna anomalia.
Konfederacki obóz jeniecki Andersonville zapracował na swoją złą sławę, choć nie był jedynym miejscem, w którym Amerykanie byli upodlani przez Amerykanów.
Jubileuszowe berlińskie targi elektroniki IFA pokazały, że świat cyfrowej rozrywki wkroczył w nową epokę. Trójwymiarowa telewizja, podkręcana cyfrowo rzeczywistość, Internet ukryty w lodówce kuszą, by zabawić konsumentów na śmierć.
Co ciągnie niektóre galaktyki w jedną stronę? Astronomowie szukają wyjaśnienia tajemniczego zjawiska, którego przyczyna być może leży poza Wszechświatem dostępnym naszym obserwacjom.
Nasz poradnik przygotowaliśmy dla oszczędnych, którzy chcą dobrze zainwestować swoje zaskórniaki. I dla rozrzutnych, którym podpowiadamy, jak uszczelnić portfele. Nie warto przepłacać, ale zbytnio skąpić też się nie opłaca.
Dziś za odkładanie pieniędzy na koncie osobistym klient musi bankowi zapłacić. Warto zatem dobrze przemyśleć, których wydatków możemy uniknąć.
W Internecie przybywa e-sklepów, serwisów aukcyjnych i stron ułatwiających odnalezienie najbardziej interesujących i tańszych produktów czy usług.
Gdy robimy remont lub wymieniamy domowe sprzęty, warto zainwestować w nowoczesne, droższe urządzenia i technologie. Dzięki nim oszczędzimy w przyszłości. A już dziś mamy szansę skorzystać z dotacji.
Jeśli strajki pod koniec września połączą się z protestami na uniwersytetach, Nicolas Sarkozy może zapomnieć o reelekcji. Afera Bettencourt dotarła już do Pałacu Elizejskiego.
Francuska antropolożka religii, specjalistka od islamu i autorka książki „Republika czy burka” opowiada o tym, czym się różni nikab od burki oraz o fałszywym obrazie islamu w Europie.
Przeprowadzone 12 września referendum nad pakietem poprawek do tureckiej konstytucji stało się plebiscytem popularności dla rządu. Ale również sporem o dziedzictwo Atatürka.
Wyniki badań nad psychiką polskich żołnierzy wracających z Afganistanu mogą być szokujące. To nie zabijanie jest dla nich największym obciążeniem psychicznym.
Kilkuset młodych mężczyzn z niewielkiego śląskiego Koszęcina poległo od 1813 r. do 1945 r. na różnych wojnach i w różnych mundurach. Jan Myrcik, emerytowany działacz kultury, wybudował dla nich wspólny pomnik, bo jego zdaniem wszystkim należy się wieczny odpoczynek.
Cechy wyróżniające gwałciciela to podobno anomalia w budowie nosa i genitaliów, krótkie ręce, wąskie czoło i włosy blond. Ale nie zawsze.
Google filmuje miasta na całym świecie, często wbrew woli ich mieszkańców. Tych ostatnich oburza naruszanie ich prywatności. Stąd pozwy w całej Europie i rosnąca nieufność wobec amerykańskiego giganta.
Bouillabaisse to marsylska zupa rybna, którą zajadają się zamożni smakosze. Sushi zaś to snobistyczne danie znane na wszystkich kontynentach. Co łączy obie te potrawy?
Emocje mają nieupośledzone. Z sukcesów sportowych cieszą się tym bardziej, że inne rzadko im się przytrafiają.