Pożyczka na miarę naszych potrzeb

W kredytowym gąszczu
Karta, kredyt gotówkowy, a może limit w rachunku? Banki już zapomniały o kryzysie i chętnie pomogą nam sfinansować większe wydatki – oczywiście nie za darmo. Jak wybrać pożyczkę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb?
Mądre zadłużanie się to umiejętność bardzo potrzebna, pozwalająca korzystać z życia i unikać pułapek.
Marek Sobczak/Polityka

Mądre zadłużanie się to umiejętność bardzo potrzebna, pozwalająca korzystać z życia i unikać pułapek.

Wiosna to tradycyjnie okres większego zainteresowania kredytami. Prezenty komunijne, organizacja wesel, wyjazdy na majówkę czy wpłacanie zaliczek na letnie wczasy – wydatków z pewnością nam nie brakuje. Jednak dla instytucji finansowych kredyty konsumpcyjne to dziś spore wyzwanie. Oczywiście nadal chcą je sprzedawać, ale równocześnie pamiętają o błędach popełnionych przed kryzysem, gdy zbyt łatwo rozdawały pożyczki. Starają się zatem kusić promocjami, nie zapominając jednak o dokładnym sprawdzaniu wiarygodności potencjalnych klientów.

Osoby potrzebujące pieniędzy na większe zakupy mają w bankach do wyboru trzy podstawowe możliwości. Mogą zdecydować się na kartę kredytową, zaciągnąć kredyt gotówkowy bądź wykorzystać możliwość zadłużania się w rachunku osobistym. Warto poświęcić trochę czasu, aby dobrze przemyśleć wybór najkorzystniejszej oferty. Jeśli źle zdecydujemy, możemy stracić sporo pieniędzy.

Karta nie dla każdego

Triumfalny pochód kart kredytowych w Polsce został już powstrzymany, a ich liczba w ostatnich kwartałach systematycznie spada. Paradoksalnie to dobra wiadomość, bo nie każdy powinien posługiwać się takimi kartami. Na szczęście od dwóch lat banki zwracają już zdecydowanie większą uwagę, komu i na jakich zasadach zaoferować tę formę zadłużania się. Wymagane są stałe, udokumentowane dochody i to od ich wysokości zależy ustalany przez bank limit karty kredytowej.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną