Zakupy grupowe wchodzą na smartfony

Kupony do smartfonów!
Z zakupów grupowych korzysta już sześć milionów Polaków. To sukces organizatorów, którzy muszą teraz nadążyć za ekspansją smartfonów, zapomnieć o papierowych kuponach i wzbogacić ofertę.
Na rynku zakupów grupowych walka o klientów ciągle się zaostrza. Jak wynika z danych Polskich Badań Internetu, tego typu serwisy odwiedza przynajmniej raz w miesiącu już 6 mln Polaków.
Adam Radosavljevic/PantherMedia

Na rynku zakupów grupowych walka o klientów ciągle się zaostrza. Jak wynika z danych Polskich Badań Internetu, tego typu serwisy odwiedza przynajmniej raz w miesiącu już 6 mln Polaków.

Wychodzimy na miasto, bo pora coś zjeść. Gdzie dziś będą promocje? Wystarczy włączyć odpowiednią aplikację na smartfonie, który, dzięki funkcji zwanej geolokalizacją, określa nasze położenie. Po chwili na interaktywnej mapie widzimy, że 200 m od nas 20 proc. zniżki jeszcze przez pół godziny oferuje pizzeria. Jeśli pójdziemy kawałek dalej, zjemy taniej niż zwykle sushi, choć trzeba się spieszyć z wyborem, bo dzisiejszy limit rabatów zaraz się wyczerpie. Chwila namysłu i kupujemy wybrane danie. Nasza karta kredytowa zostaje natychmiast obciążona, a na ekranie komórki wyświetla się specjalny kod, który będzie zeskanowany przez kelnera w restauracji. Zazwyczaj o tej porze nie ma w niej wiele osób, ale tym razem prawie wszystkie stoliki są zajęte. Nic dziwnego, bo nasi znajomi też przeczesali lokale, korzystając z telefonu. Pozostaje pytanie, jakie oferty dostępne będą jutro w naszej okolicy?

Tak ma wyglądać przyszłość zakupów grupowych, także w Polsce. Na razie takie usługi szeroko rozwinęły się w USA, u nas są testowane. W Stanach Zjednoczonych już co czwarty kupon uprawniający do zniżki kupowany jest przez komórkę albo tablet. W Polsce wciąż dominuje tradycyjny model zakupów grupowych. Przeglądamy różne strony w komputerze w domu czy pracy, wybieramy ofertę, płacimy kartą lub przelewem i drukujemy kupon.

Niedawno zakupy grupowe obchodziły w Polsce drugie urodziny.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną