Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Zaplątani w rury

Taniec na rurze z gazem

Pomnik gazociągu jamalskiego na Białorusi. Pomnik gazociągu jamalskiego na Białorusi. Alexey Gromov/AFP / EAST NEWS
Gaz ziemny zmieszany z polityką daje wybuchową mieszankę. Tym razem iskrę wywołała informacja o porozumieniu w sprawie budowy gazociągu Jamał II przez Polskę. I mamy eksplozję. Wkrótce poznamy listę ofiar.
Kto odpowie za jamalską awanturę? Prezes EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut na razie jest nie do ruszenia: w papierach ma porządek i jest poza zasięgiem ministra skarbu i premiera.Donat Brykczyński/Reporter Kto odpowie za jamalską awanturę? Prezes EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut na razie jest nie do ruszenia: w papierach ma porządek i jest poza zasięgiem ministra skarbu i premiera.

Nowy minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz dostał od premiera pierwsze odpowiedzialne zadanie: ma przeprowadzić śledztwo i wyjaśnić, kto wiedział o przygotowywanym porozumieniu między polską spółką EuRoPol Gaz i rosyjskim Gazpromem w sprawie budowy gazociągu Jamał II przez Polskę i dlaczego informacja nie dotarła do Donalda Tuska. Śledztwo ma też odpowiedzieć na pytania: Czy kryją się za tym jakieś złe intencje? Czy jest to do zaakceptowania? Czy jest to kwestia niechlujności osób reprezentujących spółki, czy coś poważniejszego?

Polityka 16.2013 (2904) z dnia 16.04.2013; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaplątani w rury"
Reklama