„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Optymiści są bogatsi

Rozmowa z dr hab. Dominiką Maison, psychologiem ekonomicznym

„Wielu ludzi uważa, że doskonałym uzasadnieniem dla ich kiepskiej satysfakcji z życia jest fakt, że mają mało pieniędzy. Jednak gdyby mieli ich więcej, nie poczuliby się lepiej.” „Wielu ludzi uważa, że doskonałym uzasadnieniem dla ich kiepskiej satysfakcji z życia jest fakt, że mają mało pieniędzy. Jednak gdyby mieli ich więcej, nie poczuliby się lepiej.” Leszek Zych / Polityka
O tym, co czuje Polak, gdy otwiera portfel - mówi Dominika Maison.
Dr hab. Dominika Maison jest profesorem na Wydziale Psychologii UW.Leszek Zych/Polityka Dr hab. Dominika Maison jest profesorem na Wydziale Psychologii UW.

Joanna Cieśla: – Na Zachodzie ludzie coraz powszechniej odchodzą od konsumpcjonizmu, hamują z kupowaniem. Dostrzegła pani coś podobnego w Polsce?
Dominika Maison: – W niewielkim stopniu. Polacy częściej niż kiedyś rezygnują na przykład z kupna telewizora, ale to chyba przede wszystkim manifestacja niechęci do medium, którym jest telewizja. Ktoś, kto nie ma odbiornika TV, jednocześnie kupuje sobie komputer za 10 tys.

Polityka 17-18.2013 (2905) z dnia 23.04.2013; Rynek; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Optymiści są bogatsi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020