Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Myślące drogi

Czas na inteligentne drogi

W przeciwieństwie do wielu inwestycji drogowych system viaToll powstał zadziwiająco szybko i sprawnie. W przeciwieństwie do wielu inwestycji drogowych system viaToll powstał zadziwiająco szybko i sprawnie. Viatoll-Kapsch / materiały prasowe
Autostrad i ekspresówek co roku jest więcej, ale brakuje na nich informacji o korkach, objazdach czy złej pogodzie. Krajowy System Zarządzania Ruchem (KSZR) ma pomóc kierowcom sprawnie dojechać do celu. Niestety, jego budowa nie będzie ani łatwa, ani tania.
Libertów koło Krakowa. Powrót Polaków po długim weekendzie.Jakub Ociepa/Agencja Gazeta Libertów koło Krakowa. Powrót Polaków po długim weekendzie.

Trasa z Krakowa do Zakopanego to jedna z najmniej lubianych w Polsce. Jej rozbudowa idzie ślamazarnie, a tłumy turystów próbujących dostać się w Tatry albo je opuścić natrafiają często na ogromne korki. Słynna zakopianka potrafi być prawdziwym koszmarem. Jednak pod pewnym względem to oaza nowoczesności. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zainwestowała tu bowiem w rozbudowany system informowania kierowców o tym, co dzieje się między Krakowem a Zakopanem.

Polityka 44.2013 (2931) z dnia 28.10.2013; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Myślące drogi"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >