Rynek

Myślące drogi

Czas na inteligentne drogi

W przeciwieństwie do wielu inwestycji drogowych system viaToll powstał zadziwiająco szybko i sprawnie. W przeciwieństwie do wielu inwestycji drogowych system viaToll powstał zadziwiająco szybko i sprawnie. Viatoll-Kapsch / materiały prasowe
Autostrad i ekspresówek co roku jest więcej, ale brakuje na nich informacji o korkach, objazdach czy złej pogodzie. Krajowy System Zarządzania Ruchem (KSZR) ma pomóc kierowcom sprawnie dojechać do celu. Niestety, jego budowa nie będzie ani łatwa, ani tania.
Libertów koło Krakowa. Powrót Polaków po długim weekendzie.Jakub Ociepa/Agencja Gazeta Libertów koło Krakowa. Powrót Polaków po długim weekendzie.

Trasa z Krakowa do Zakopanego to jedna z najmniej lubianych w Polsce. Jej rozbudowa idzie ślamazarnie, a tłumy turystów próbujących dostać się w Tatry albo je opuścić natrafiają często na ogromne korki. Słynna zakopianka potrafi być prawdziwym koszmarem. Jednak pod pewnym względem to oaza nowoczesności. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zainwestowała tu bowiem w rozbudowany system informowania kierowców o tym, co dzieje się między Krakowem a Zakopanem.

Polityka 44.2013 (2931) z dnia 28.10.2013; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Myślące drogi"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020