Rynek

Prezes na elektrycznym grillu

PGE od środka

Zwykły prezes spółki Skarbu Państwa w takiej sytuacji nie wychylałby się, ale Kilian nie jest zwykłym prezesem. Jest przyjacielem premiera i jego zaufanym doradcą w sprawach gospodarczych. Zwykły prezes spółki Skarbu Państwa w takiej sytuacji nie wychylałby się, ale Kilian nie jest zwykłym prezesem. Jest przyjacielem premiera i jego zaufanym doradcą w sprawach gospodarczych. Adam Chełstowski / Forum
Na styku państwowej gospodarki i polityki iskrzy. Świadczą o tym nagłe dymisje w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Za chwilę może dojść do poważnych wyładowań.
Prezes PGE już wie, że z tym ekonomicznym liberalizmem przegiął.Alina Gajdamowicz/Agencja Gazeta Prezes PGE już wie, że z tym ekonomicznym liberalizmem przegiął.

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Krzysztof Kilian godziny poprzedzające feralne posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego odwołano z zarządu dwójkę jego najbliższych współpracowników – Bogusławę Matuszewską i Wojciecha Ostrowskiego – spędził na debacie „Rozproszona energetyka jądrowa szansą dla Polski?”. Temat, jak na te okoliczności, dość egzotyczny. Polska nie ma zwykłej elektrowni atomowej, a co mówić o rozproszonej energetyce jądrowej, której nie dorobił się jeszcze nikt na świecie.

Polityka 45.2013 (2932) z dnia 05.11.2013; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezes na elektrycznym grillu"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Patrząc na Chiny

Im bliżej końca XX w., tym Chiny częściej przypominały się Zachodowi, Zachód ma jednak nieodmiennie kłopoty ze zrozumieniem Chińczyków. Jakie są te Chiny w oczach Zachodu?

Krzysztof Kardaszewicz
13.04.2021