Rynek

Rzuć monetą

Trudny wybór: OFE czy ZUS?

Otworzyło się okienko transferowe dla członków OFE. Do końca lipca muszą zdecydować, czy chcą pozostać w drugim filarze, czy też wolą, aby całość ich emerytalnej składki powędrowała do ZUS.

Sondaże pokazują, że większość z nas nie wie, co lepsze. Odpowiedź brzmi: to zależy. Wybór jest kwestią wiary. Zdeklarowani zwolennicy nieskrępowanego wolnego rynku część „swoich” pieniędzy (2,92 proc. zarobków) zapewne ulokują w prywatnych funduszach. Mimo że to wymaga pewnego wysiłku, bo państwo wyraźnie do tego zniechęca. O decyzji trzeba bowiem poinformować ZUS. Wprawdzie można elektronicznie, ale najpierw trzeba osobiście udać się do ZUS, żeby pobrać login.

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Komentarze; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Rzuć monetą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013