„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Na wstecznym

Czy los polskich przewoźników jest zagrożony?

Tysiące ciężarówek, które obsługiwały rynek rosyjski i ukraiński, nie mają pracy i szukają jej w Europie Zachodniej. Tysiące ciężarówek, które obsługiwały rynek rosyjski i ukraiński, nie mają pracy i szukają jej w Europie Zachodniej. James French / Getty Images
Wojna na Wschodzie i protekcjonizm na Zachodzie zagrażają polskim przewoźnikom. Z niedowierzaniem patrzą, jak na naszym rynku przybywa ukraińskich ciężarówek.
Polityka

Forum Transportu Drogowego, które skupia prawie wszystkie stowarzyszenia przewoźników, uważa, że sytuacja przedsiębiorców w najbliższych miesiącach stanie się tragiczna. Powód to zbyt dużo gotowych do pracy ciężarówek. Forum domaga się od rządu pilnego uchwalenia drugiego pakietu antykryzysowego. Najważniejszy postulat to wstrzymanie rejestracji nowych firm transportowych oraz zamrożenie wielkości flot. – Obawiamy się, że pracy dla wszystkich nie starczy – wyjaśnia Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Informator: transport, logistyka, spedycja; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Na wstecznym"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021