„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Czas paczek

Kurierzy rosną w siłę

W ub.r. transakcje między przedsiębiorstwami dokonane przez internet stanowiły w Polsce 6 proc. (o wartości 120 mld zł), podczas gdy w USA ten wskaźnik sięga już 30 proc. W ub.r. transakcje między przedsiębiorstwami dokonane przez internet stanowiły w Polsce 6 proc. (o wartości 120 mld zł), podczas gdy w USA ten wskaźnik sięga już 30 proc. Frank Rumpenhorst/DPA / PAP
W internecie kupujemy coraz więcej. Dzięki temu rozwija się branża kurierska i pocztowa. O rynek z zachodnimi graczami skuteczniej zaczęła walczyć Poczta Polska, która stara się odzyskać stracony teren.
Polityka

Przychody firm kurierskich i pocztowych rosną w tempie 10 proc. rocznie. W 2013 r. wyniosły już 6 mld zł – przypomina Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania. Co ważne, rośnie nie tylko rynek przesyłek do klientów indywidualnych, ale także między przedsiębiorstwami. Jak podaje GUS, w 2013 r. już 95 proc. polskich firm miało dostęp do internetu.

W ub.r. transakcje między przedsiębiorstwami dokonane przez internet stanowiły w Polsce 6 proc. (o wartości 120 mld zł), podczas gdy w USA ten wskaźnik sięga już 30 proc.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Informator: transport, logistyka, spedycja; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas paczek"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021