Rynek

Wybijemy fiskusowi zęby?

Czy wątpliwości prawne zawsze należy rozstrzygać na korzyść podatnika

„W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. „W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. C.J. Burton / Corbis
Z Jarosławem Nenemanem, obecnym wiceministrem finansów oraz byłym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, o tym, co się stanie, gdy uznamy, że wątpliwości prawne należy zawsze rozstrzygać na korzyść podatnika.
Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.

Joanna Solska: – Wpadł pan we własne sidła…
Jarosław Neneman: – Myśli pani o pytaniu we wrześniowym referendum, czy wątpliwości prawne należy rozstrzygać na korzyść podatnika?

Pomysł zrodził się w Kancelarii Prezydenta w zeszłym roku, gdy jeszcze doradzał mu pan w sprawach podatkowych.
Tego nie doradzałem.

Nie wyobrażam sobie odpowiedzi przeczącej. Wiele osób myśli tak jak Waldemar Pawlak – że podatnik jest traktowany gorzej niż bandyta.

Czytaj także

Kraj

Jak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę?

Dlaczego tak wiele osób tak bardzo wierzy w talenty, umiejętności, wiedzę, siłę moralną i osobiste przymioty, słowem – w nadzwyczajność Jarosława Kaczyńskiego?

Ewa Wilk
05.04.2016