Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Wybijemy fiskusowi zęby?

Czy wątpliwości prawne zawsze należy rozstrzygać na korzyść podatnika

„W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. „W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. C.J. Burton / Corbis
Z Jarosławem Nenemanem, obecnym wiceministrem finansów oraz byłym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, o tym, co się stanie, gdy uznamy, że wątpliwości prawne należy zawsze rozstrzygać na korzyść podatnika.
Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.

Joanna Solska: – Wpadł pan we własne sidła…
Jarosław Neneman: – Myśli pani o pytaniu we wrześniowym referendum, czy wątpliwości prawne należy rozstrzygać na korzyść podatnika?

Pomysł zrodził się w Kancelarii Prezydenta w zeszłym roku, gdy jeszcze doradzał mu pan w sprawach podatkowych.
Tego nie doradzałem.

Nie wyobrażam sobie odpowiedzi przeczącej. Wiele osób myśli tak jak Waldemar Pawlak – że podatnik jest traktowany gorzej niż bandyta.

Polityka 28.2015 (3017) z dnia 07.07.2015; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Wybijemy fiskusowi zęby?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021