Rynek

Doić trzeba umieć

Właściciel mBanku o przewalutowaniu kredytów we frankach

Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Leissl/Bloomberg / Getty Images
Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku, właściciela polskiego mBanku, o tym, dlaczego protestuje przeciw przewalutowaniu frankowych kredytów, i co sądzi o „repolonizacji” naszego sektora bankowego.
„Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.Ullstein Bild/Getty Images „Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.

Cezary Kowanda: – W ostatnich latach nie musiał się pan martwić o swoją polską spółkę-córkę. To Commerzbank miał spore problemy w Niemczech, tymczasem mBank (wcześniej BRE Bank) zarabiał coraz lepiej. Teraz sytuacja się odwróciła.
Martin Blessing: – Rzeczywiście, Commerzbank w czasie światowego kryzysu finansowego przeżywał trudne chwile. Z pomocą przyszedł wówczas niemiecki rząd, inwestując w nas 18 mld euro. Jednak nawet wtedy nie przestaliśmy wspierać ówczesnego BRE Banku.

Polityka 38.2015 (3027) z dnia 15.09.2015; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Doić trzeba umieć"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chwiejne dzieciństwo. Nastolatki coraz wcześniej sięgają po alkohol

Nastolatki piją. Pierwszy raz po alkohol sięgają w wieku 12–13 lat. Kiedy mają 15–18, były już co najmniej raz pijane.

Katarzyna Kaczorowska
05.09.2021