Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Doić trzeba umieć

Właściciel mBanku o przewalutowaniu kredytów we frankach

Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Leissl/Bloomberg / Getty Images
Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku, właściciela polskiego mBanku, o tym, dlaczego protestuje przeciw przewalutowaniu frankowych kredytów, i co sądzi o „repolonizacji” naszego sektora bankowego.
„Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.Ullstein Bild/Getty Images „Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.

Cezary Kowanda: – W ostatnich latach nie musiał się pan martwić o swoją polską spółkę-córkę. To Commerzbank miał spore problemy w Niemczech, tymczasem mBank (wcześniej BRE Bank) zarabiał coraz lepiej. Teraz sytuacja się odwróciła.
Martin Blessing: – Rzeczywiście, Commerzbank w czasie światowego kryzysu finansowego przeżywał trudne chwile. Z pomocą przyszedł wówczas niemiecki rząd, inwestując w nas 18 mld euro. Jednak nawet wtedy nie przestaliśmy wspierać ówczesnego BRE Banku.

Polityka 38.2015 (3027) z dnia 15.09.2015; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Doić trzeba umieć"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >