Rynek

Doić trzeba umieć

Właściciel mBanku o przewalutowaniu kredytów we frankach

Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku Martin Leissl/Bloomberg / Getty Images
Martin Blessing, prezes niemieckiego Commerzbanku, właściciela polskiego mBanku, o tym, dlaczego protestuje przeciw przewalutowaniu frankowych kredytów, i co sądzi o „repolonizacji” naszego sektora bankowego.
„Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.Ullstein Bild/Getty Images „Patrząc na niemieckie doświadczenia, nie zachęcałbym Polaków do wzmacniania banków kontrolowanych przez państwo”.

Cezary Kowanda: – W ostatnich latach nie musiał się pan martwić o swoją polską spółkę-córkę. To Commerzbank miał spore problemy w Niemczech, tymczasem mBank (wcześniej BRE Bank) zarabiał coraz lepiej. Teraz sytuacja się odwróciła.
Martin Blessing: – Rzeczywiście, Commerzbank w czasie światowego kryzysu finansowego przeżywał trudne chwile. Z pomocą przyszedł wówczas niemiecki rząd, inwestując w nas 18 mld euro. Jednak nawet wtedy nie przestaliśmy wspierać ówczesnego BRE Banku.

Polityka 38.2015 (3027) z dnia 15.09.2015; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Doić trzeba umieć"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021