Rynek

Dobry zwyczaj: mądrze pożyczaj

Jak zmniejszyć ryzyko kredytowe

Istnieje wiele rodzajów pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw, wspieranych przez państwo i Unię Europejską. Istnieje wiele rodzajów pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw, wspieranych przez państwo i Unię Europejską. Marek Sobczak / Polityka
Polskie firmy potrzebują pieniędzy na rozwój, jednak wciąż boją się zadłużać. Tymczasem ryzyko kredytowe i wysokość odsetek można zmniejszyć na wiele sposobów.
Polityka

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) to fundament polskiej gospodarki, chociaż często niedoceniany przez polityków, którzy przypominają sobie o nich zwykle krótko przed wyborami, by wychwalać polski kapitalizm. Przeprowadzane od lat badania pokazują, że większość drobnych firm rośnie bez kredytów, czyli tylko w oparciu o to, co same wypracowały. Sondaże wśród przedsiębiorców, zamawiane przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan, przynoszą przez ostatnie lata te same wyniki.

Polityka 42.2015 (3031) z dnia 13.10.2015; Informator dla przedsiębiorców; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobry zwyczaj: mądrze pożyczaj"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021