Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Na poczcie będzie można płacić kartą. Lepiej późno niż wcale

PROfrankieleon / Flickr CC by 2.0
PKO BP i eService wygrały przetarg Poczty Polskiej i zainstalują w jej placówkach 8,5 tys. terminali płatniczych.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, Poczta Polska rozstrzygnęła wart 12 mln zł przetarg na dostawę terminali płatniczych. Terminale POS mają zostać zainstalowane we wszystkich placówkach Poczty Polskiej do 30 czerwca.

Dotychczas za usługi pocztowe zawsze trzeba było płacić gotówką. Jedynym rozwiązaniem dla osób, które wybrały się na pocztę wyłącznie z kartami płatniczymi, były terminale działające na zasadzie cashback – kartą można było w okienku wypłacić określoną kwotę i dopiero potem gotówką uregulować należność.

Jednak korzystać z takiej możliwości można w zaledwie co trzeciej placówce Poczty Polskiej.

Z nowych terminali płatniczych będzie można korzystać już w marcu i kwietniu – na przełomie tych miesięcy planowany jest pilotaż w 200 placówkach. Przy użyciu kart będzie można także opłacać rachunki za prąd czy gaz (na szczęście bez limitów kwotowych), podatki, a także doładować telefony komórkowe.

Krok do przyszłości

Na terminale płatnicze klienci Poczta Polska czekali długo. Pierwsze testy pilotażowe płatności bezgotówkowych zostały przeprowadzone już w 2013 roku, a potem w 2014 roku, lecz nie wypadły one pomyślnie.

Wśród kolejnych planów Poczty jest uzbrojenie listonoszy w mPosy, czyli mobilne urządzenia do przyjmowania płatności kartami. Koszt takiego przedsięwzięcia – a Poczta Polska zatrudnia ok. 25 tys. listonoszy – wyniósłby 15 mln zł.

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną